Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Myspace button
Mevlid Kandili Özel Programı – Valide-i Cedid Camii

Mevlid Kandili Özel Programı – Valide-i Cedid Camii

İstanbul Üsküdar Valide-i Cedid Camii’nde icra edilen mevlid kandili özel programıyla ilgili görüş ve düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz…

11 Yorum »

 1. SAFFET TEZER Demiş ki:

  S.A Emeği geçenlerden Allah razı olsun
  Allah feyzini arttırsın

  comment-bottom
 2. sebahat Demiş ki:

  Ben Samsun Büyük camideki programa katıldım.Bu yıl kutlanan doğum yıldönümünün daha isabetli ve daha güzel olduğunu düşünüyorum..Camiler ihya edildi,zikir çekildi,Habibi Edibimiz sanki daha edibane anıldı,anlatıldı..Daha mütevazi ama manalı oldu..Bu kararı takdir ediyor,Allahtan bu çalışmalar içinde olanlara sonsuz muvaffakiyetler diliyorum

  comment-bottom
 3. sevde Demiş ki:

  allah razı olsun çok faydalı bir program

  comment-bottom
 4. fatih karabulut Demiş ki:

  S.A. Allah razı olsun çok güzel programdı ancak Valide-i cedid camii çok küçük kaldı birde mevlid okumaları biraz uzun tutuldu sanki.Program başında avlu dahil dolu olan camide dua esnasında cami içi bile azaldı sohbetler ve kuran okumaları sabit kalıp birazdaha sadeleştirilebilir diye düşünüyorum

  comment-bottom
 5. İbrahim Demiş ki:

  Çok güzel bir anma oldu. Her türlü ayrıntı düşünülmüştü. Diğer tüm safhalar eksik olsaydı bile, sadece kapanıştaki “DUA” kısmı toplantıyı anlamlı kılmaya yeterdi. O ne muhteşem, o ne kapsayıcı, o ne müslümanların dertleriyle dertlenici bir duaydı öyle. Kaleme alandan Allah Celle Celalühü razı ve memnun olsun.

  comment-bottom
 6. Hayrullah Yazar Demiş ki:

  SA,
  Proğrama Sakarya’dan ailecek katıldık, içerik olarak mükemmel derecede dolu idi. Sunucumuzdan sohbetlere, mevlüthanlardan hafızlara kadar her şey güzeldi, ikramlarda ayrı bir güzeldi.
  AROlsun, proğrama katılanların feyizle dolması, büyüklerin himmetinin orada olduğunu hatırlattı.

  comment-bottom
 7. Akın TOROĞLU Demiş ki:

  MEVLÎD gibi daha mübarek daha hayırlı bir geceyi, “Veladet Gecesi”ni, kurtuluş vesilemiz, Peygamber Efendimiz (S.A.S)’in EL-MÜBELLİĞ vasfını idrak ederek ihya ettik.

  Son Peygamber Platformu, İlim ve Yüksek Ahlâk Heyeti’ne,
  Etkinlik ve eserlerindeki ihlasla, halisane bilgi yoğun çalışmalarıyla, değerli gönül insanları Aşık-ı Sâdıklar’a tebrikler,

  Ümmet-i İcabe’den, Ümmet-i Davet’in hidayeti için; 7 MİLYAR ÜMMET/İNSAN ADINA 7 MİLYAR KELİME-İ TEVHİD ve 7 MİLYAR SALAVAT KAMPANYASI’na iştirak eden, Türkiye’den ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden tüm katılımcılara, teşekkürler, şükranlar arz eder, lâyıkıyla icra edilen yâd programlarının devamını niyaz ederiz.

  Şüphesiz mutluluğumuz imanımızdadır.
  Ve şüphesiz imanımız kalbimizdedir.
  Ve muhakkak kalbimiz Allah (c.c)’a aittir!
  *

  Rahmân ve Rahîm Allah’ın adıyla

  2/Bakara Sûresi, 155-156. (Ey mü’minler! İtaat edeni isyan edenden ayırt etmek için) andolsun ki sizi hem biraz korku ve açlıkla hem de mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. (Ey Resûlüm!) Sabredenlere (lütuf ve ihsanımı) müjdele! Öyle ki onlar, kendilerine bir bela geldiği zaman ancak: “Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aitiz ve (sonunda) yine O’na döneceğiz.” derler.

  (Çünkü gelen her türlü afet ve musibet, Allah’ın bilgi, irade ve takdiri dâhilindedir. Sabretmek ise, insanın Allah’ın takdirine boyun eğmesi ve günah teşkil eden arzularına engel olmasıdır.)

  5/Mâide Sûresi, 55. (Ey mü’minler!) Sizin gerçek dost ve yardımcınız ancak Allah ve O’nun Resûlü’dür; bir de (Allah’ın emirlerine) boyun eğerek namazı dosdoğru kılan ve zekât veren mü’minlerdir.

  5/Mâide Sûresi, 56. Kim Allah’ı, Resûlü’nü ve mü’minleri velî (ve dost) edinirse, işte Allah taraftarı onlardır; mutlaka galip geleceklerdir.

  (Bu iki âyet-i kerîmede yüce Allah kendisine inananlara üç dost gösteriyor ve galibiyet vaadediyor.)

  33/Ahzâb Sûresi, 40. Muhammed, adamlarınızdan hiçbirisinin babası değildir; fakat o Allah’ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

  33/Ahzâb Sûresi, 41. Ey iman edenler! Allah’ı çok anın (zikredin).

  33/Ahzâb Sûresi, 42. O’nu, sabah akşam tesbih edin.

  64/Teğâbün Sûresi, 12. Allah’a itaat edin, Peygamber’e itaat edin. Eğer yüz çevirirseniz, (bilin ki) Resûlümüz’ün üzerine düşen ancak apaçık bir tebliğdir (artık sorumluluk size aittir.)

  Sadakallahü’l-Âzim (Azîm Allah doğru söyledi)

  Yâ Azîz, Yâ Gaffâr, Allah’ım senden nimetinin tamamını, afiyetin devâmını ve sonumuzun güzellikle hitamını niyaz ederiz. Gönül huzuru ve afiyetler ile Allah’a tevekkül edip emanet olunuz.
  *

  comment-bottom
 8. adnan yıldız Demiş ki:

  Güzel bir program oldu.
  Hazırlayanlardan ve vesile olanlardan Allah Razı olsun.

  comment-bottom
 9. Nesibe gördebil Demiş ki:

  PrograMINIZIn oncelikle halka acik olan bir alanda ozellikle de camide yapilmasi cok guzel olmus hem biz cocuklu anneler icin cok nazik bir uygulama. Hem cocuklarimizi avluda eglendirdik hemde programdan uzak kalmadik.sıkılmadan icabet ettik. Allah razi olsun .hem de kandil gecemizi caminin feyzinden ayri gecirmemis olduk.disaridaki ikramlariniza diyecek lafimiz yok zaten .sicacik caylariniz da icimizi isitti.tesekkur ederiz…

  comment-bottom
 10. Kadriye Demiş ki:

  O günün anlam ve önemi anlatılmaz yaşanırdı,harika bir kandil programı oldu,hayırlısı ile nice böyle güzel programlara,Rabbim daim etsin inşallah…
  Allah Razı Olsun…

  comment-bottom
 11. Zeynep Feyza EKİCİ Demiş ki:

  Kayseri’deki mevlid kandil programımız çok güzel oldu.Hazırlayanlardan ve vesile olanlardan Allah razı olsun.
  Allah’ın selamı üzerinize olsun.

  comment-bottom

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URL

Yorum yaz