Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Myspace button
Mevlid Kandili Özel Programı – Şehzadebaşı Camii

Mevlid Kandili Özel Programı – Şehzadebaşı Camii

İstanbul Fatih Şehzadebaşı Camii’nde icra edilen mevlid kandili özel programıyla ilgili görüş ve düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz…

2 Yorum »

 1. Yakup KARADAVUT Demiş ki:

  Sevgili Dostlar,
  Esselamü ALEYKÜM!
  Kardeşlerim,ne güzel bir topluluğuz ki iman,ihlas ve ahlak ekseninde çok şumüllü ve maksada çok uygun bir program oldu.Hele o muhteşem dua topyekün ümmeti kapsadı,hepinizden Allah razı olsun.Liderimize Rabbim hayırlı uzun ömürler versin.Mevlid Kandilinde Mübelliğ feyzine ermek duasıyla…

  comment-bottom
 2. Akın Toroğlu Demiş ki:

  MEVLÎD gibi daha mübarek daha hayırlı bir geceyi, “Veladet Gecesi”ni, kurtuluş vesilemiz, Peygamber Efendimiz (S.A.S)’in EL-MÜBELLİĞ vasfını idrak ederek ihya ettik.

  Son Peygamber Platformu, İlim ve Yüksek Ahlâk Heyeti’ne,
  Etkinlik ve eserlerindeki ihlasla, halisane bilgi yoğun çalışmalarıyla, değerli gönül insanları Aşık-ı Sâdıklar’a tebrikler,

  Ümmet-i İcabe’den, Ümmet-i Davet’in hidayeti için; 7 MİLYAR ÜMMET/İNSAN ADINA 7 MİLYAR KELİME-İ TEVHİD ve 7 MİLYAR SALAVAT KAMPANYASI’na iştirak eden, Türkiye’den ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden tüm katılımcılara, teşekkürler, şükranlar arz eder, lâyıkıyla icra edilen yâd programlarının devamını niyaz ederiz.

  Şüphesiz mutluluğumuz imanımızdadır.
  Ve şüphesiz imanımız kalbimizdedir.
  Ve muhakkak kalbimiz Allah (c.c)’a aittir!
  *

  Rahmân ve Rahîm Allah’ın adıyla

  2/Bakara Sûresi, 155-156. (Ey mü’minler! İtaat edeni isyan edenden ayırt etmek için) andolsun ki sizi hem biraz korku ve açlıkla hem de mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. (Ey Resûlüm!) Sabredenlere (lütuf ve ihsanımı) müjdele! Öyle ki onlar, kendilerine bir bela geldiği zaman ancak: “Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aitiz ve (sonunda) yine O’na döneceğiz.” derler.

  (Çünkü gelen her türlü afet ve musibet, Allah’ın bilgi, irade ve takdiri dâhilindedir. Sabretmek ise, insanın Allah’ın takdirine boyun eğmesi ve günah teşkil eden arzularına engel olmasıdır.)

  5/Mâide Sûresi, 55. (Ey mü’minler!) Sizin gerçek dost ve yardımcınız ancak Allah ve O’nun Resûlü’dür; bir de (Allah’ın emirlerine) boyun eğerek namazı dosdoğru kılan ve zekât veren mü’minlerdir.

  5/Mâide Sûresi, 56. Kim Allah’ı, Resûlü’nü ve mü’minleri velî (ve dost) edinirse, işte Allah taraftarı onlardır; mutlaka galip geleceklerdir.

  (Bu iki âyet-i kerîmede yüce Allah kendisine inananlara üç dost gösteriyor ve galibiyet vaadediyor.)

  33/Ahzâb Sûresi, 40. Muhammed, adamlarınızdan hiçbirisinin babası değildir; fakat o Allah’ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

  33/Ahzâb Sûresi, 41. Ey iman edenler! Allah’ı çok anın (zikredin).

  33/Ahzâb Sûresi, 42. O’nu, sabah akşam tesbih edin.

  64/Teğâbün Sûresi, 12. Allah’a itaat edin, Peygamber’e itaat edin. Eğer yüz çevirirseniz, (bilin ki) Resûlümüz’ün üzerine düşen ancak apaçık bir tebliğdir (artık sorumluluk size aittir.)

  Sadakallahü’l-Âzim (Azîm Allah doğru söyledi)

  Yâ Azîz, Yâ Gaffâr, Allah’ım senden nimetinin tamamını, afiyetin devâmını ve sonumuzun güzellikle hitamını niyaz ederiz. Gönül huzuru ve afiyetler ile Allah’a tevekkül edip emanet olunuz.
  *

  comment-bottom

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URL

Yorum yaz