Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Myspace button
El Emin Programı Kamera Arkası Görüntüleri

El Emin Programı Kamera Arkası Görüntüleri

Başakşehir İnsan ve Çevre Derneği (BİNDER) tarafından Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’in “El-Emin” vasfını insanlığa yeniden hatırlatmak amacıyla düzenlenen programın kamera arkası görüntüleri

—-

BİNDER’in Mevlid Kandili özel programında konuşan Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, dünyada yaşanan ekonomik ve ahlaki krizin altında “güvensizlik” duygusunun yatığını belirterek, “Güven duygusunu toplumun tüm kesimlerine yaymamız gerekiyor. Hayatın her alanında güvenin tesis edilmesi lazım. İşte El Emin’in ümmetinde böyle güvenilir insan ve toplum yapısı beklenir. Her Müslüman mutemet ve güvenilir olmalı, İslam ancak o şekilde temsil edilebilir” dedi.

Bugün İslam’ın en büyük sorununun temsil sorunu olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, “İslam, Afrika’ya, Uzakdoğu’ya İslam davetçileri, âlimler ve yazarlar kanalıyla değil, Müslüman tüccarlar kanalıyla, onların dürüstlüğü, adaleti ve güvenirliliği sayesinde gitti” diye konuştu. Programa 5 binden fazla kişi katıldı.

Mevlid Kandili olan 12 Rebiülevvel 1430, 8 Mart 2009 Pazar akşamı, Başakşehir İnsan ve Çevre Derneği (BİNDER) tarafından Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’in “El-Emin” vasfını insanlığa yeniden hatırlatmak amacıyla düzenlenen programa yaklaşık 5 bin kişi katıldı. İstanbul Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Peygamber Efendimizin “El-Emin” sıfatı anlatıldı.

Cemalettin Tül’ün sunduğu El-Emin programı, İskenderpaşa Camii İmamı hafız Muhammed Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Seyfullah Kartal’ın naat-ı şerifleri seslendirdiği gecede “El Emin” konulu belgesel film gösterildi.

Bosna-Hersek’ten geceye katılan Reyyan Grubu’nun ilahileriyle devam eden programda sahnelenen Mehmet Güler, Timur Çayır ve M. İkbal Erden’in görev aldığı “El-Emin” konulu tiyatral anlatılar izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

PEYGAMBERİMİZİ ANLATAN AYETLER
Feyzü’l Furkan Kur’an’ı Kerim ve Açıklamalı Meali
’ni hazırlayan Hasan Tahsin Feyizli, Kur’an’ı Kerim’deki Peygamber Efendimizi anlatan ayeti kerimeleri tilavet ederken, Erol Eren bu ayetlerin meali şerifini seslendirdi.

İslam estetiği üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Altıntaş ise “Bir Belirsizlik Çağında Eminlik Vasfının Yeniden İhyası” konusunda bir konferans verdi.

Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, ticaret ve aile hayatında güven duygusunun Peygamberi Efendimiz’in hayatında ortaya çıktığını belirterek, “Peygamberimiz Mekke’yi barış ve kardeşlik yurduna çevirmiştir. O güvenilir insan olmasından dolayı Kâbe hakemliği yapmıştır” dedi.

Dünyada yaşanan ekonomik ve ahlaki krizin altında “güvensizlik” duygusunun yatığını belirten Ramazan Altıntaş, “Güven duygusunu toplumun tüm kesimlerine yaymamız gerekiyor. Hayatın her alanında güvenin tesis edilmesi lazım. İşte El Emin’in ümmetinde böyle güvenilir insan ve toplum yapısı beklenir. Her Müslüman mutemet ve güvenilir olmalı, İslam ancak o şekilde temsil edilebilir” diye konuştu.

“İSLAM UZAKDOĞU’YA DÜRÜST TÜCCARLARLA YAYILDI”

Bugün İslam’ın en büyük sorununun temsil sorunu olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, “İslam, Afrika’ya Uzakdoğu’ya İslam davetçileri, âlimler ve yazarlar kanalıyla değil, Müslüman tüccarlar kanalıyla, onların dürüstlüğü, adaleti ve güvenirliliği sayesinde gitti. Bu konuda Müslümanlar örnek olmalı” ifadelerini kullandı.

Programın farkı zamanlarında ekrana yansıtılan Mehmed Zahid Kotku Hocaefendi’nin “sesli”, Mahmud Esad Coşan Hocaefendi’nin ise “görüntülü” sohbetleri geceye ayrı bir renk kattı.

Gecenin sonunda bir konser veren Mehmet Kemiksiz Musiki Topluluğu, izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

AKRA FM / 8 Mart 2009

5 Yorum »

 1. fatoş Demiş ki:

  ben gelmedim ama çok güzel bir program olmuş.Allah bu programı hazırlayanlardan razı olsun Allah herkese böyle güzellikler yspmayı nasip etsin böyle güzellikler anlatılmaz yaşanır.

  comment-bottom
 2. Ahmet Yazanel Demiş ki:

  Kamera arkası görüntüleri izledim. İzledikten sonra Keşke ben orada olsaydım dedim. İnşallah başka bir programa…

  comment-bottom
 3. Mevlüt Demiş ki:

  Cok güzel tesekkür ediyorum, Allah en kisa sürede gercek televizyonu kurup yayinina baslamayi nasib etsin.

  comment-bottom
 4. Aciz Demiş ki:

  Tüm yönleriyle noksansız ve kusursuz bir program. Tüm çalışanların, emeği geçenlerin Allah’ın (cc) sevdiği kulları olmaları niyazı ile…

  comment-bottom
 5. Aciz Demiş ki:

  Ayrıca ben de, o salonu süpüren bir aciz kul olarak da olsa bu organizasyona hizmet etmeyi ne kadar çok isterdim.

  comment-bottom

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URL

Yorum yaz