Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Myspace button
el-Beşir Programı Öncesi TV Röportajı

el-Beşir Programı Öncesi TV Röportajı

el-BEŞİR PROGRAMIYLA İLGİLİ TV RÖPORTAJI


EL-BEŞİR Erhan BAĞ Binder Kutlu Doğum Muallim 11.02.2011 -1-


EL-BEŞİR Erhan BAĞ Binder Kutlu Doğum Muallim 11.02.2011 -2-

3 Yorum »

 1. [...] Başakşehir İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Peygamber Efendimizin (sav) dünyaya teşrifinin yıldönümü olan 12 Rebiulevvel 1432, 14 Şubat 2011 Pazartesi akşamı, Haliç Kongre Merkezi’nde “el-Beşîr” temalı kandil programı tertip ediyor. Son iki yılda “el-Emin” ve “el-Muallim” temalı kandil özel programları düzenleyen BİNDER’in bu yılki programı da çeşitli radyolar, televizyon kanalları ve internet sitelerinden canlı yayınlanacak. Son yıllarda düzenlediği özgün Mevlid Kandili programlarıyla dikkat çeken BİNDER, el-Emîn (sav) ve el-Muallim (sav) kandil özel programlarından sonra bu yıl da Peygamber Efendimiz’in “el-Beşîr” (sav) vasfını anlatan bir program düzenliyor. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek programda, önceki peygamberler tarafından Peygamber Efendimiz’in geleceğinin müjdelenmesi ve Peygamberimizin ümmetine müjdeledikleri konu edilecek ve O’nun müjdeci, müjdeleyen anlamına gelen “el-Beşir” ismine vurgu yapılacak. El-Beşir programıyla hedeflenen müjdeci, umut dolu ve gerçekçi olmakla ilgili özelde Hz. Peygamber(sav)’e, genelde tüm insanlığa davranış ve ifade yükümlülüğü getiren İslamiyet’in prensiplerini yeniden hatırlatmaktır. Müzik yönetmenliğini Başar Dikici’nin, sunuculuğunu Serdar Tuncer’in yapacağı programda, Kur’ân-ı Kerîm ziyafeti, Tebşirat Bahri gibi özel müzik bölümleri, Müjdelenen Müjdeci klibi ve belgeselin yanı sıra şiirler, ilahiler ve farklı sanat gösterileri yer alacak. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya’nın “Hz. Peygamber’in Müjdelenmesi ve O’nun Müjdeledikleri” konulu hitabeti, sanatçı Ender Doğan’ın konseri ve sürpriz sanatçıların katılımıyla Peygamber aşığı misafirler, yine çok özgün ve özel bir kandil gecesi yaşayacaklar. BİNDER’in geleneksel hale getirdiği özgün Mevlid Kandili programlarından ilki el-Emin (sav), ikincisi el-Muallim (sav) başlıklarıyla geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilmişti. 12 Rebiulevvel 1432, 14 Şubat 2011 Pazartesi akşamı saat 19.00 itibarıyla fuayedeki etkinliklerle başlayıp saat 20.30’daki canlı yayınla devam edecek olan el-Beşir programı yaklaşık 150 dakika sürecek. Program, ulusal ve yerel birçok radyo ve televizyon kanalının yanı sıra internet sitelerinden de takip edilebilecek. Programla öncesi TV röportajı için tıklayınız: http://www.kutludogum.tv/el-besir-programi-oncesi-tv-roportaji/ [...]

  comment-bottom
 2. Akın TOROĞLU Demiş ki:

  İnsanî erdemlerin âbidevi ölçekte örneğini temsil eden Hz. Peygamber’e umutlu, gerçekçi ve müjdeci olmak, yani umut vermekle ilgili Kur’an-ı Kerim’de bir çok ayet-i kerimede beyan edilmiştir..

  34/Sebe, 28.Ayet
  (Resûlüm!) Biz, seni bütün insanlara ancak müjdeleyici ve uyarıcı (bir peygamber) olarak gönderdik. Fakat insanların çoğu (bunu) bilmezler.
  (Tüm geçmiş peygamberler kendi kavmine gönderilmişken Hz. Muhammed (s.a.v.) bütün insanlara/bütün âlemlere gönderilmiştir.)

  33/Ahzab, 45-46.Ayetler
  Ey Peygamber! Muhakkak biz seni, (ümmetin üzerine) bir şâhit, bir müjdeci [EL-BEŞİR] ve bir uyarıcı olarak, hem de Allah’ın izniyle, bir davetçi ve nur saçan bir kandil olarak gönderdik.

  comment-bottom
 3. AHMET SARI Demiş ki:

  EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER ÜNYE

  comment-bottom

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URL

Yorum yaz