Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Myspace button
El Beşir Programı İzlenimleri

El Beşir Programı İzlenimleri

el Beşir – Mevlid 1432 Özel programıyla ilgili izlenimlerinizi, görüş, öneri ve yorumlarınızı bu sayfada paylaşabilirsiniz..

32 Yorum »

 1. ac.web.tr Demiş ki:

  Program çok güzeldi çok profesyonel hazırlanmış orada bulunamadım fakat tv den kesintisiz izledim. Tek eleştirebileceğim husus prof.dr hocamızın konuşması yakışmadı programa düz yazı okudu geçti.. Bundan başka herşey mükemmeldi..

  comment-bottom
 2. esra nur Demiş ki:

  s.a şu an henüz programdan geldim. sıcağı sıcağına düşüncelerimi aktarmak istedim.Allah emeği geçen herkezden razı olsun.kaliteli ve sorunsuz bir program hazırlanmış.izlerken gurur duydum .herkez izlese keşke dedim. efendimizden bahsetmek için çaba sarfedilicekse böyle olmalı.çıtayı yükselttiniz allah hazırlayanlardan razı olsun.

  comment-bottom
 3. ULVİ ASAN Demiş ki:

  SA,

  Emeği geçen, destekleyen, katılan ve gönlü sizlerle birlikte olanlardan Allah razı olsun, müjdelerin ve çoşkunun maksimum olduğu bir gece yaşanmasına vesile oldunuz.

  Teşekkür ediyoruz, sadece çoşkudan kaynaklanan ses biraz sözün önüne geçiyor gibi oldu.

  Kalite kaliteyi getiriyor. Anlatılan kalite, sunan ve hazırlayanlar kalite, dinleyenler kalite tabiki sonuçta kalite

  comment-bottom
 4. ELİF MURAT Demiş ki:

  Allah emeği geçenlerden razı olsun.
  prof.Dr hoca konuşmasını kağıttan okudu ruhunu hiç katmadı gibi birşey.
  Okunan ilahilerin neredeyse hepsi arapça
  idi daha güzel gönüllere değen türkçe ilahiler seçilmeliydi.

  comment-bottom
 5. muhammet h. ciftci Demiş ki:

  S.a.

  program çok profesyonelce hazırlanmıştı, emeği geçen herkese teşekkürler. ancak hocamızın düz yazı okumasını yakıştıramadım. gönül gecesinde gönülden bi sohbet tarzı bi konuşma beklerdim. ilahilerin daha çok ve güne özgü seçilmesini vede bol salavatlı bi program beklerdim. en azından gözlerimin dolmasını beklerdim. açık söyliyim yüreğe değil göze hitap daha fazlaydı….

  comment-bottom
 6. seyr Demiş ki:

  Salon, karşılama, uğurlama, içerik, sunucu, sanatcılar, hattat ve graf gösterimleri.. gayet iyi ve kaliteli idi.
  Konuşmacı Prof. çok seri, vurgusuz okuma yaptı.
  K.Kerim okunuşu ve ayetlerin yansıtılması arasında uyum sağlanamadı. Meal okumasında da. Hatırladığım kadarıyla geçen programda da sağlanamamıştı.
  Musiki korosun da da ufak tefek uyumsuzluklar yaşandı. Görsellerde ses sorunu, kum gösterisinde kamera gösterim sorunu gibi ufak tefek sorunlar gözledim.
  Mehmed Zahid Kotku(rha) Hocaefendi den de bir alıntı kaydı bekledim, çıkmadı.
  Bir önceki programdaki koro, M.Emin Ay, bu programdaki sunucu, daha komplike daha paketimsi ve net geçişlerle sıralı bir program sürüşü, daha tesirli bir kâri (belki kabe-medine imamlarından) ve daha bol ses ve görsel sunu bütünlüklü gösteriyi şimdilik tercih ve tavsiye ederim.

  comment-bottom
 7. seyr Demiş ki:

  Unutmdan;
  Allah(cc) tesirini khalk eylesin, zerre kadar da desteği, emeği olanlardan razı olsun. Çok teşekkür ederiz.

  comment-bottom
 8. dilek Demiş ki:

  Program çok gzeldi Lütfen artık programı internette part halinde yayınlayın ve eski programlarıda yayınlayalım…

  BİNDER

  comment-bottom
 9. emine Demiş ki:

  dün akşam programı yerinde izledim…her yıl ki gibi yine güzel ve kaliteliydi…tek bir eleştirim olacak; müzik ağırlıklı olmuştu :(
  emeği geçenlerden Allah razı olsun. Başarılarının devamını dilerim..

  comment-bottom
 10. merve glsy Demiş ki:

  otobüsten indim ve büyülendim. daha salona adım atarken gçrsel güzelliklerle karşılaştım. duvarlara yansıtılan EL-BEŞİR yazıları… salona girdim balonlar, afişler, görevliler hepsi itinayla hazırlanmış. Gözlerimi alamadım. salona girdim yerime oturdum… ve başladı beni 3 saate yakın benşiğimden uzaklaştıran o program başladı. gözlerimi kırptım mı hatırlamıyorum :) ingilizce,arapça tanıtımlar farkındalığımızın göstergesi oldu. Başar Dikici yönetmenliğindeki orkestra ayrıca bir programdı resmen. Ekrem Ulus hocadan kuran tilaveti ala. Serdar Tuncer yorumu ala. Bayram Ali Çetinkaya hocamızın konuşması ala. Bence gecenin sürprizi toprak sanatıyla yapılan gösteriydi. çünkü kimse böyle birşey beklemiyordu. aliyül-ala. Mehmet Emin Ay yeminini bozmuşcasına müjdelenenlerin en güzelini eserleriyle anlattı dün gece. Ender Doğan hakeza. aslında bütün bu yazdıklarımın yanında denecek çok sözde yok. sizlerden, dün akşamki program için koşturan,telefon trafiğine tutulan, yürüyen düşünen, kafasını yoran herkesden allah razı olsun. dün gece orda sadece yüzlerce kişi yoktu,her hava zerresinde bir büyük alimimizde bizleri izliyordu bence.(inş.) böyle güzel program yapmanın tek kötü yanı ertesi seneki programda izleyicinin beklentisi artıyor:) rabbim sene inş. olacak olan ES-SADIK programı için sizlerin yardımcısı olsun. selam ve dua ile.

  comment-bottom
 11. fatihinnesli Demiş ki:

  Selamun Aleyküm.
  İlk defa bir yayıncı olarak program seyredebilmenin keyfini yaşadım. Program gayet güzeldi. Profesyonel bir ekip ile çalışılmış. Her ne kadar eksiklikler olsa da hizmetten ötürü emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum.

  Not: Bayan-Erkek karışık bölümü bir daha ki senelerde tercih edilmemesini rica ediyorum. Sıramızda bayanlar olduğundan yerimizde oturamadık. Sandalyede oturmak durumunda kaldık. :)

  comment-bottom
 12. tevfik Demiş ki:

  Ben yurt disinda yasiyorum ,programi duydum ,internetten izleyebilecegim gunu sabirsizlikla bekliyorum.Konu peygamber efendimiz olunca ,eminimki cok mukemmel olmustur.Emegi gecenlerden Allah razi olsun

  comment-bottom
 13. hilmi akgün Demiş ki:

  Kırıkkalede olduğumuzdan evde tvden seyredebildik ve gitmediğimize hayıflandık. Zira böyle programlarda salon havası farklı oluyor. Programın yarısı geçtikten sonra eyvah program bitiyor dedik. Soluksuz izlediğimiz bir programdı teşekkürler.

  comment-bottom
 14. ömer Demiş ki:

  s.a öncelikle böle bir programı yaptıkları için emeği geçen herkese teşekkürler.orda olamadım sadece dinleyebildim ve mest oldum.ve eleştiren arkadaşlara sitem ediyorum.çok üst perdeden bir program yapıcısı edasıyla eleştirmişler.bence güzel fikirlerinizi kendinize saklayın.beğenmediyseniz gelmemek de bir çözüm olabilir…:(((

  comment-bottom
 15. Mustafa Ermiş Demiş ki:

  S.A. Öncelikle programda emeği geçen herkesi kutlamak istiyorum.Allah güçlerine güç katsın İşaallah ; fakat bazı eksiklikleri de dile getirmek isterim. Birincisi salonda kolon sesi çok fazlaydı ve rahatsız edici boyuta gelmişti, Diğer beğenmediğim kısım ise kumla yapılan resim gösterisi idi bence hiç gereği yoktu çok sıkıldım. Slayt gösterisi daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Hiç olmadı programın sonuna ya da başına konulmalıydı tam ortada olması hoş olmamış. Bunun dışında her şey çok güzeldi.

  comment-bottom
 16. Numan Ermiş Demiş ki:

  programın atmosferi, manevi bir şeyler yakalamaya müsait olmasına rağmen; modern gösterilerin güzellik şartı olarak algılanan gösterişlilik unsuruna saplanmış olduğunu hissettim. halbuki programın amacı veya islamın özü; gösterişten arınmayı, manadaki özdeki güzelliği yakalamaya yönelik. ses efektlerindeki gürültülü üslubu biraz bununla bağdaştırdım. buna başka bir örnek olarak da kur’an meailinin ingilizce okunmasını gösterebilirim. ingilizce’nin üstünlüğünün ve geçerliliğinin kabul edilmesine dayanıyor gibi hissettim ve rahatsız oldum. başka bir örnek de, ilahiler sırasındaki arkadaki ana ekrandaki slayt gösterilerinin dikkat dağıtıcı ve odaklanmayı engelleyici olduğu. manayı yakalamayı kolaylaştırıcı olmak için bu bahsettiğim ayrıntıya daha fazla dikkat edilse daha da güzel olabilirdi. yine de emeği geçenlerden allah razı olsun. nasiplendiğimiz bir program oldu.

  comment-bottom
 17. hasanhoca Demiş ki:

  kontv de izledim. salonda nasıldı bilmiyorum ama televizyonda proğram gercekten çok güzeldi. emeği geçen herkese teşekkür ediyorum allah razı olsun başarılarınızın devamını diliyorum allaha emanetolun.esselamü aleyküm verahmetüllahi veberaketüh…

  comment-bottom
 18. sevinçnur Demiş ki:

  S.A Hayatımda geçirdiğim en anlamlı en güzel gecelerden biriydi.Daha salona girerken içerdeki atmosferden çok etkilendim.Programı salonda izledim. Karşılanırken de giderken de kendimi çok özel hissettim.

  Konuşmacının konuşmasını kağıttan okumaya çalışması (ki okumakta zorlandı), müziğin fazla olması, ses seviyesinin yüksek olması dışında herşey çok güzeldi.Orda olmaktan çok mutlu oldum.Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

  comment-bottom
 19. İmam Hüseyin Çeviker Demiş ki:

  Allahın Selamı üzerinize olsun.Hanımımla ben Tv den canlıyayında evimizde izledik.Hatta keşke program sabaha kadar sürse diyorduk.Gerçekten harikaydı.Emeğigeçenlere programa katılanlara
  herkese teşekkürler.Es Sadık programının bunun gibi ve hatta güzel olması dileğiyle şimdiden ayrıca teşekkürler.

  comment-bottom
 20. SEHA GÖZ Demiş ki:

  S.A Öncelikle, şunu belirtmeliyim ki;gerçekten çok özenilerek hazırlanmış ve alışılmışın dışında bir programdı .Özellikle beni en etkileyen ve”işte budur”dedirten iki nokta oldu.Birincisi gül yapağı serpilmesi,ikinciside kumlu görsel şölen.Tek eliştirim prof.dr hocamızın konuşması biraz sıradan geldi açıkçası.Yanliş anlaşılma olmasın konuşmanın içeriği ile alakalı bir sıradanlik asla mevzu bahis değil,sadece sunum anlamında ben şahsen prgramın tümündeki enerjiyi hisedemedim.Genede hocamızın emeğine sağlık ALLAH razı olsun.

  comment-bottom
 21. zeynep Demiş ki:

  serdar tuncer program sunumu için çok iyi bir tercih olmuş, ender doğan ve başar dikici,mehmet emin ay hocayı orda görmek güzeldi.kumlu görsel şölen en orjinal kısmıydı bana göre. ekrandan izlediğim kadarıyla güzel bir program olmuş,Allah razı olsun..

  comment-bottom
 22. BEŞİR Demiş ki:

  S.A Program yapımcıları ve organizede bulunan ihvanların mevlam razı olsun.
  Dedikten sonra şunu belirtmek isterim ki program “organizayon” açısından ancak bu kadar güzel olabilirdi.
  Ancak programda “içerik” olarak bazı tamamlatılması gereken yönler vardı diye düşünüyorum .onlar da şunlardı:
  1-Program Natlarla çok boğulmuştu mesela mehmet emin ay beyefendinin daha net ve anlaşılır ve dinletisi hoş natları,ilahileri varken ağır olanlar tercih edildi insanlar içinden dahi olsa eşlik edemedi bunlara ya da ender Doğan beyin arapça ilahileri unutulmasın ki orada arapça bilmeye katılımcılar vardı,
  2-İçerik olarak başladığı şekilde ki gibi coskuyla ve heyecanla (salavat dolu)devam edebilirdi,
  3-Konuşmacını katılımcılara dayak atarcasına hitap etmesi..
  4-İçerik (muhteviyat) biraz daha iyi olabilirdi…

  comment-bottom
 23. Ubeyd Demiş ki:

  Kuran tilaveti, sunucunun genel duruşu, Sunulan görsel tasarımlar gayet güzeldi. Her türlü ihtişama sahipti programımız.

  Profesör Ağabeyimizin okudukları edebî metin çerçevesinde bakılınca gerçekten çok güzel hazırlanmıştı. Akademik olmanın yanısıra ; edebî sanatlarla, pekiştirme ve süslemelerle bezeli bir konuşmaydı.
  Fakat birinden makale dinlemek yerine o makaleyi kendim okumayı tercih ederim.

  Ayrıca merhum hocamızın ses kaydını dinlerken yüksek bir fon müziği vardı. Ben öyle hatırlıyorum.

  Programda emek eden herkese çok teşekkür ediyorum.

  comment-bottom
 24. Fatma Burak Topal Demiş ki:

  programı tv den canlı izledim süperdi bilgim olsaydı canlı izlemeye gelirdim.neetten de tekrar izlemek istiyorum ama bulamıyorum….

  comment-bottom
 25. AHMET SARI Demiş ki:

  el beşir gerçekten çok güzel geçti bende bu gecede bulunmaktan gurur duydum emeği geçen herkese teşekkürler…. ordu ÜNYEden AHMET SARI

  comment-bottom
 26. kübra çelik Demiş ki:

  selamün aleyküm programı yerinde izledim ama şimdi yazmak nasip oldu… program çok güzeldi etkiliydi lakin fazlaca şiirseldi birkaç görsellik olsaidi daha harika olurdu allah razı olsun es-sadık’da görüşmek duası ile :D

  comment-bottom
 27. Musa Çobaner Demiş ki:

  Programa ne kadar düşünürsem düşüneyim bir kusur bulamıyorum. Mehmet Emin AY hocam orda ilahi söyledi ya.. Bana o bile yetti.

  Beni düşündüren tek şey var.. Gelecek sene bu programdan daha iyisi nasıl olacak..

  El_Emin programı muhteşemdi..

  El_Muallim programında çıta bir snee öncesine göre yükselmişti..

  El_Beşir programında bence tavan yapıldı.

  Es_Sadık programında herhalde tavanı delip gökyüzüne çıkartacaksınız bizi…

  Helal Olsun sizlere.. Gurur duyduk..

  comment-bottom
 28. zahide Demiş ki:

  selamun aleyküm programınızı çooooooooooooook güzel buldum özellikle karşılama muhteşemdi kendimizi çok özel hissettik kum gösterisi veaçılış mehmet eminayyın ilahileri muhteşemdi hazırlayanların ve emegi geçenlerden allahrazı olsun

  comment-bottom
 29. Ahnet Burak Arslan Demiş ki:

  Web sitelerinizi hep takip ediyorum. Ancak El-Beşir programına katılma şansım olmadı. Acaba internet üzerinden ne zaman yayınlayacaksınız. Merakla bekliyoruz. İyi günler dilerim.

  comment-bottom
 30. Program gerçekten özenle,özveriyle hazırlanmış, oldukça kaliteli bir programdı..
  Her sene bir öncekinden çok daha güzel bir programla karşılaşıyoruz..
  Karşılamasından uğurlamasına kadar herşey düşünülmüş,içerik olarak olarak da dolu dolu,profesyonel kişilerin de çağrılması ile herkese hitap eden bir programdı..
  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.. Kardeşlerimizin böyle güzel çalışmalar ortaya koyması bize gurur veriyor.. Herkese anlatmaya,ulaştırmaya çalışıyoruz bu güzellikleri..
  Eleştiri olarak kardeşlerimizin de belirttiği gibi benim de çevremden duyduğum izlenimlerden bikaç husus var;
  Arapça ilahilerin anlaşılmaması,
  Kum gösterisinde anlaşılmayan bölümlerin olması,
  “Sanatçıların söyledikleri eserler bilinen, duyulan eserler olsa daha güzel olurdu” diye düşünen kardeşlerimiz var.

  Tekrar teşekkür ve dua eder; seneye Es-Sadık’ta yine güzel bir program ile buluşmayı temenni ederiz..

  comment-bottom
 31. Süleyman Tekin Demiş ki:

  Programa katılan biri olarak tahminimden daha iyi geçtiğini söyleyebilirim.uçuşan balonlar cıvıl cıvıl sevinçle koşuşturan çocuklar ve insanlara hizmet etmenin sevinç ve telaşını üzerinde taşıyan görevlileri ile muhteşem bir gece idi. Bir de insan uzun zamandır göremediklerini bu program vesilesi ile görmesi programa apayrı bir renk katıyor. Gelecek yılki programda önceki programların artıları eksileri değerlendirilerek içerik zenginleştirilirse daha iyi olacağı kanaatindeyim. Programda kısa da olsa tiyatro ve piyes türü özlü kısa gösterimler yapılabilirse yahut tarihte yaşamış olan evliyaullahın hayatından resulullahın (s.a.v.) sevgisine dair sözleri ve uygulamaları yansıtılırsa güzel olacağı kanaatindeyim.Bir de Katıldığım Gıybetme isimli bir programdan sonra umre çekilişi yapılmıştı, buna benzer bir kaç hediye çekilişi yapılırsa progarama zenginlik katacağını düşünüyorum. Allah (c.c.) Peygamber efendimiz (s.a.v.) min sünnetine sıkı sıkıya yapışmayı nasip etsin. Bu yorumu okuyanların önümüzdeki yılki Es-Sadık’a katılmalarını nasip etsin..

  comment-bottom
 32. serdar sıtkı Demiş ki:

  sitenizden alınan bir program izledim bugün.kumdan resim çizerek Efendimiz’in (SAV)’in hayatını anlatan.ama sitede bulamadım bir türlü.linkini mail adresime gönderebilir misiniz.çok dua ederim size…

  comment-bottom

Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URL

Yorum yaz